دوره به سوی تحول

ما با واقعیتها زندگی نمی کنیم، بلکه با برداشت خود از واقعیتها زندگی می کنیم و چون برداشت هر یک از ما به خاطر تجربه زندگی با هم  متفاوت است، نگاهمان به زندگی و ارزشها و هنجارهایمان و در مجموع دنیایمان با هم متفاوت است. این یافته ارزشمند به ما  نشان می دهد که ما در زندگیمان دارای اختیار هستیم و می توانیم زندگی خود را تغییر دهیم. ضمنا به ما نشان می دهد که هر یک از ما جهان را متفاوت نگاه میکنیم. ندانستن این واقعیت موجب می شود که دائم به دنبال تغییر دیگران، کنترل دیگران، تحمیل عقاید خود بر دیگران باشیم و همین مساله هم روابط ما را خراب می کند و هم فشار روانی را بر ما افزایش می دهد. نتیجه نهایی این فرایند تجربه رنج بیشتر در زندگی است. در دوره تحول، این فرایند تحلیل و شناسایی می شود و در کارگاههای متعدد و در زندگی روزمره تجربه می شود. در هر هفته شرکت کنندگان دوره تحول تمرینهای زیادی انجام می دهند تا تحول را نه در کتابها و نه در کلاسها ، بلکه در زندگی روزمره خود تجربه کنند. این دوره تاکید دارد که انسانِ تماشاگرِ زندگی باید وارد زمین بازی شود و زندگی اش را در یک زمین بازی واقعی تجربه کند. بنابراین در این دوره تا جایی به تئوریها پرداخته می شود که بتوان آنها را در عمل آورد و در زندگی واقعی تجربه اش کرد. نام تحول هم از همینجا گرفته شده است.

ماورا و دوره به سوی تحول

دوره به سوی تحول با ارائه دکتر مرتضی ایمانی‌راد و همکارانش و با تسهیلگیری شرکت کنندگان دوره‌های قبل در موسسه ماورا برگزار می‌شود.

توضیحات تکمیلی

در این دوره چه می‌آموزیم؟

در این دوره پرسش های زیر واکاوی و تجربه می شوند :

  • آیا مطالعه نظریات و کتابهای متعدد به انسان کمک می کند؟
  • چرا نظریه پردازی و مطالعه مشکل انسان را حل نمی کند؟
  • چرا علم تا کنون نتوانسته است مشکل انسان را حل کند؟
  • چرا نظریه و مطالعه، انسان را بیشتر تماشاگر می کند تا بازیگر؟
  • تحول واقعی چیست و چگونه اتفاق می افتد ؟
  • محورهای تحول کدامند و چگونه می توان آنها را در زندگی مستقر کرد ؟
  • موانع تحول کدامند و چگونه می توان آنها را رفع کرد ؟
  • چگونه معنی زندگی در جریان تحول به تدریج شکل می گیرد ؟
  • آیا تحول یک پدیده اراده کردنی و خواستنی است ؟
  • نتیجه تحول آزادی در بودن و آزادی در رفتار است. چگونه این آزادی بدست می اید؟

مخاطب دوره چه کسانی هستند؟

در این دوره تلاش بر این است که با تمرینات مستمر موانعی که بر سر راه زندگی واقعی وجود دارد بردارد تا انسان بتواند به ابراز طبیعی خود، یعنی شرایطی که بالاترین اثربخشی را در زندگی خود داشته باشد دست پیدا کند.‌

در مجموع هدف از ارائه این دوره ایجاد زمینه برای گشایش‌های جدید در زندگی، رها شدن از قید‌ها و محدودیت‌ها و در مجموع در دست گرفتن زندگی و اثر گذار بودن در زندگی خود و دیگران است.

این دوره به نحوی طراحی شده است که شرکت‌کنندگان امکان تمرین عملی در میدان زندگی خود را در طول دوره و پس از آن خواهند داشت. در کنار ارائه محتوای دوره، کارگاه‌هایی برای ابراز دریافت‌ها و تمرین مباحث برگزار می‌شود و در طول هفته شرکت کنندگان امکان به اشتراک گذاشتن دریافت و تجربه عملی خودشان و مشاهده و تعامل با هم دوره‌ای‌ها را در تالار‌های گفتگو در سامانه مدیریت آموزش ماورا خواهند داشت.

هشمین دوره «به سوی تحول» از ۳ مهر ۱۴۰۰ به صورت آنلاین و در ۱۲ جلسه برگزار خواهد شد

دوره به سوی تحول توسط دکتر مرتضی ایمانی راد و همکارانش در موسسه ماورا ارائه می‌شود.

در طول دوره شرکت‌کنندگان با تست‌های مختلف آزمون می‌شوند و تمرینات براساس آزمونها داده خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره تحول از طریق لینک زیر اقدام کنید.

ثبت نام دوره به سوی تحول